Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras na otvaranju nove sezone reformisane Lige šampiona od Benfike sa 1:2.

Portugalci su do vodećeg gola došli iz prve prave šanse kada je Mehmed Akturkoglu na asistenciju Vangelisa Pavlidisa utišao "Marakanu". Gosti su udvostručili prednost 20 minuta kasnije a i ovaj put po golmana Omrija Glazera je bio koban fudbaler iz Turske.

Orkun Kokču je sa ivice šesnaesterca majstorski poslao loptu pored desne stative i zanimljivo ovo je bio tek drugi udarac u okvir gola domaćina.

Zvezda je imala svoje prilike preko Radeta Krunića i Brune Duarta ali ono najvažnije, efektna završnica je izostala.

Benfika je objektivno bila večeras bolji tim jer i kada nije napadala gol rivala znala je kako da umrtvi igru i sačuva prednost do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Kako je vrijeme proticalo otupili su napadi domaćina jer je bilo vidljivo da je umor uzeo svoje. Ipak, tračak nade upallio se u 86. minutu kada je Felisio Milson konačno pogodio gol Benfike ali to je ipak ispostavilo se kasnije, bio konačan rezultat.